Skocz do zawartości

[BSLA] Lista kanałów - usuwanie nieużywanych wpisów


Gość chriss77

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chriss77

Witam!

Mam małą zagwozdkę, a mianowicie staram się usunąć nieużywane kanały ze zbioru wszystkich kanałów. Zgodnie z poradnikiem usuwam DreamboxEdit, ale - o ile na liście w programie kanały "usuwają się" - o tyle w sofcie ciągle są obecne w zbiorze "wszystkie". Ciekawym wątkiem, który podjąłem jest rozmiar pliku lamedb, który postanowiłem usunąć ręcznie - bo ten zrzucony z DreamboxEdit ma 10kb - a w sofcie ciągle ma 200kb. Zastąpiłem więc cały folder etc/enigma2 ręcznie (na ten, który generuje DreamboxEdit). Nic nie pomogło, po restarcie GUI ponownie lamedb ma 200kb, a w zbiorze wszystkich kanałów status quo.

Jak usunąć nieużywane kanały? Mam wrażenie, że one pobierają sobie ciągle jakieś dane, co wydaje się zupełnie zbędne i zajmuje RAM i czas procesora.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W DreamBoxEdit jest gdzieś ptaszek, który wymusza odświeżenie listy w E2 z dysku. Trzeba go zaznaczyć, żeby E2 po wgraniu list je "zaciągnęła", inaczej przy najbliższej okazji nadpisze je tym, co trzyma w pamięci. Można też wymusić odświeżenie przez web-a curl-em lub wget-em (szukaj dreambox web interface reload bouquets lub patrz tutaj: http://dream.reichholf.net/wiki/Enigma2:WebInterface).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zauważyłem dość ciekawą przypadłość: Mój soft, prawdopodobnie w trakcie zmieniania kanałów na tunerze, samoczynnie skanuje transpondery i dodaje pozycje do zbioru kanałów "wszystkie". To zamierzone działanie, mój błąd, czy bug?

Praktycznie potroił mi objętość listy kanałów. Usuwanie kanałów ze zbioru "wszystkie" to walka z wiatrakami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko tyle:

enigma2-plugin-fancontrol - 1.14.3
enigma2-plugin-frontpanel - 2.0.8
enigma2-plugin-graphmultiepg - 0.2.6
enigma2-plugin-openwebif - 0.4.7-2
enigma2-plugin-satfinder - 0.2.4
enigma2-plugin-skinselector - 0.2.1
enigma2-plugin-tuxtxt - 0.2.8
enigma2-plugin-userskin - 0.2.35
enigma2-plugin-userskin-i18n-default - 0.2.28
enigma2-plugin-videomode - 0.2.2
enigma2-plugins-default - 2015-08-25-git-1
enigma2-skin-default - 2015-12-16-tux-1
enigma2-skin-pli-hd - 2015-09-06

 

Sam instalowałem:

enigma2-plugin-tuxtxt - 0.2.8
enigma2-skin-pli-hd - 2015-09-06
enigma2-plugin-satfinder - 0.2.4

 

Miałem też FastSearch, którego wrzucałem ręcznie, nie przez opkg, go wywaliłem w pierwszej kolejności, ale nie pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matzg

"Nie", przy czym to jest w setup->system->...

Rozumiem, że mam to wyłączyć, tzn. dać "Tak"?

Skanuje jak opętany i mam już ponad 1000 wpisów.

 

edit.

W sumie już to zrobiłem, pierwszą oznaką jest to, że soft stał się bardziej responsywny. Wygląda na to, że nie dodaje już wpisów.

Dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...