Skocz do zawartości

Lista NC+ HDMI zmiana na Euro


Gość barfor

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, nie mogę zaktualizować listy NC+ jest w ulubionych ale umiejscowienie kanałów się nie zgadza. Za pomocą fastserch wyszukuje kanały dla NC+ tylko nie wiem gdzie lista się zapisuję. Powinna w tytule zawierać datę i chyba napis nc+. Pod zielonym przyciskiem jest zmiana z HDMI na Euro - działa poprawnie, ale czy można gdzieś ustawić by po ponownym naciśnięciu wracał na HDMI jako 1080i a nie jako 720p. Przepraszam, że zawracam głowę ale nie potrafię sobie z tym poradzić. Pozdrawiam, serdecznie Bartosz Foryś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji listy zrób restart GUI.

 

Rozumiem, ale chodzi o to aby po zmianie z EURO na HDMI wracała rozdzielczość 1080i, a jest tak, że euro "zostaje wyłączone" wraca obraz HDMI ale z rozdzielczością 720p. Muszę ponownie wejść w ustawienia i zmienić na 1080i. Przyznam, że jest to dość męczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam czemu tak często zmieniasz wyjście pomiędzy EURO a HDMI, że aż Cię to męczy?

 

Już kiedyś były plany zmiany w temacie "domyślnej rozdzielczości dla HDMI" i problem jest taki, że nie wszystkie urządzenia obsługują 1080. Tryb 720p jest chyba dostępny wszędzie i dlatego jest dobry jako startowy. Potem można sobie zmienić. Klawisz służy tylko do przełączenia wyjścia jak np. miałeś ustawione HDMI i teraz podłączasz SCART i nie ma obrazu. Klikasz zielony i powinno być ok. I zapominasz, że masz klawisz zielony na pilocie ;)

 

A jak bardzo chcesz mieć inaczej, to musisz sobie pogrzebać w źródłach. Zdaje się, ze w InfoBarGenerics.py. Jak koniecznie potrzebujesz, to sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do dekodera przez złącze EURO mam podpięty modulator. Kiedy idę spać przełączam na EURO abym mógł oglądać TV w sypialni. Jeśli mogę prosić o wyjaśnienie gdzie zmienić domyślny format HDMI - tylko jak dla laika.

Dziękuje i przepraszam za kłopot.

 

Listę zrobiłem ręcznie w programie dreambox. Mogę prosić o wyjaśnienie jak poradzić sobie z rozdzielczością. To przerasta mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprościej napisać w cronie przełączenie z automatu, które bedzie spardzać, czy jest720p i zmieniać na 1080i. W najgorszym przypadku zmieni Ci się po minucie od momentu przełączenia hdmi. Pasuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie super, proszę o instrukcję jak to zrobić.

 

Proszę o wyjaśnienie jaką ma mieć nazwę "PIKONA" dodałem jedna dla TV6 i działa, zrobiłem ikonę dla TVN24 biznes i dekoder jej nie wyświetla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,  ;) ;) zadziałało. Ja napisałem TVN z dużych liter po zmianie na małe litery Pikona się pokazała. Pozostaje tylko czekać na  pomoc w sprawie zmiany rozdzielczości. Dziękuje i pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie super, proszę o instrukcję jak to zrobić.

 

Proszę o wyjaśnienie jaką ma mieć nazwę "PIKONA" dodałem jedna dla TV6 i działa, zrobiłem ikonę dla TVN24 biznes i dekoder jej nie wyświetla.

 

sprawdź, czy poniższe przełączy Ci tryb na jaki chcesz/potrzebujesz:

- przełączasz tuner na hdmi, jak zwykle

- w telnecie wpisujesz

echo "1080i50" >/proc/stb/video/videomode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mogę się połączyć przez telenet. Odpalam putty, wpisuję adres oraz port 23 po chwili mam komunikat "połączenie zwrócone". Mogę się zalogować po SHH.Nie wiem czy muszę coś uruchomić w dekoderze. Przez HTTP, FTP łączę się poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bafor: Wrzuć plik z załącznika do /usr/lib/enigma2/python/Screens/. Będzie tam już plik InfoBar.pyo - zgraj go sobie ... tak na wszelki wypadek. Potem zrestaruj GUI i sprawdź, czy działa jak chciałeś...

 

PS. Plik InfoBar.py najlepiej usuń po restarcie. Jak zostawisz, to jeżeli będzie aktualizacja paczki enigma2-data, to albo będziesz miał znowu wszystko jak chciałeś ... albo GSa. Zależy od liczby zmian w nowym InfoBar.py...

InfoBar.py.zip

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...