Skocz do zawartości

ESI88/UHD88 - Tvheadend


Gość herpoi

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś bawił się może oprogramowaniem Tvheadend na naszych tunerach i chciałby wymienić spostrzeżenia?

Od jakiegoś czasu jest dostępna taka opcja na Duckboxie.

 

Mam uszkodzonego UHD88 z niedziałającym złączem HDMI więc postanowiłem sprawdzić jak by to działało jako backend pod Kodi. Z grubsza udało się to cudo odpalić i przeskanować niebo, a później zmapować kanały. Niekodowane działają jak trzeba zarówno przez VLC jak i przez Kodi, obraz pojawia się na ekranie bardzo szybko. Kłopot jest z kodowanymi, bo tu nie mam ani dźwięku ani obrazu. Gdy zapuszczam coś kodowanego przez VLC lub Kodi to w sieci pojawia się ruch jakby stream dochodził, w logu oscama widzę, że dekodowanie idzie prawidłowo, ale na ekranie ciemno. Do oscama podłączałem się przez capmt i przez newcamd. W obu przypadkach w logu widać jakby było ok, niestety na ekranie ciemno. Podejrzewam, że Tvheadend nie potrafi jakoś poprawnie obsłużyć dekodowania na tym sprzęcie. Gdy zapuszczam nagrywanie FTA to nagrywa się elegancko, przy kodowanych powstaje jakiś plik TS, którego wielkość przyrasta w miarę upływu czasu, ale na pewno nie jest to nagrywany pełny strumień, bo wielkość pliku jest bardzo niewielka i nie da się go odtworzyć.

 

Jakieś propozycje? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...