Skocz do zawartości

Oryginalna karta Cyfry +. Jak zrobić multiroom w domu.


Gość brudka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Nboxa z Graterlia z oryginalną kartą Cyfry + i bym chciał zrobić z niej serwer tylko nie wiem co bym musiał wpisać w oscamie i na ilu tunerach bym mógł w domu to odbierać. Chodzi mi, żeby tunery np. Ariva w domu po wifi to odbierały jak bym wpisał np.cccam zrobiony na serwerze Nbox z Graterlia z oryginalną kartą Cyfry +! Proszę o pomoc! Ile maksymalnie mogę podłączyć tunerów? Proszę o jakiś przykładowy oscam.server. Z góry za Wszystko dziękuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Nboxa z Graterlia z oryginalną kartą Cyfry + i bym chciał zrobić z niej serwer tylko nie wiem co bym musiał wpisać w oscamie i na ilu tunerach bym mógł w domu to odbierać. Chodzi mi, żeby tunery np. Ariva w domu po wifi to odbierały jak bym wpisał np.cccam zrobiony na serwerze Nbox z Graterlia z oryginalną kartą Cyfry +! Proszę o pomoc! Ile maksymalnie mogę podłączyć tunerów? Proszę o jakiś przykładowy oscam.server. Z góry za Wszystko dziękuje i pozdrawiam.

 

zacznijmy od końca, od tego czy w ogóle (praktycznie) możesz to dzielić, zależy od kart:

karta conax: nie ma problemu by podzielić na parę odbiorników w domu,

karta seca: jeden odbiornik dwugłowicowy lub dwa odbiorniki jednogłowicowe, czyli praktycznie dzielenia nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Nboxie korzystam tylko z jednej głowicy, a na razie bym chciał mieć jeszcze w 2 pokoju Tv także, by mi starczyło! Także jakbym mógł to cyfrę podzielić tylko na następny tuner jedno głowicowy? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak kiedyś miałem - z kartą conax działało bez większych problemów na 4 odbiornikach (nbox-serwer z czytnikiem phoenix, Ferguson ariva 102e, Ferguson ariva 250 combo, linbox avira 300HD).

Ze względu na linboxa używałem z protokołem cccam.

 

PS. Jeżeli chcesz zrobić to bezprzewodowo, to serwer (nbox) musisz połączyć z access pointem/routerem, natomiast do fergusona (klient) wpinasz dedykowaną kartę wifi na usb - lub mały routerek zasilany z USB (ustawiasz jako accesspoint client).

Osobiście polecam, to drugie rozwiązanie (ja wykorzystuje tp-linka TL-WR702n), bo karta na usb padła mi po paru miesiącach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odpowiednich (istniejących już) plików na nboxie dodaj poniższe sekcje:

 

Oscam.conf

[cccam]
port                          = 12000
version                       = 2.1.4

 

w sumie możesz również wybrać wersje 2.3.0 - najwyżej połączy się na 2.1.4

 

oscam.user

[account]
user                          = testowy
pwd                           = password
allowedprotocols              = cccam
group                         = 1

 

Grupa musi być ta sama, co czytnika w nboxie (1)

Na arivie wybierasz protokół cccam, podajesz adres ip nboxa (musi być stały), port (12000), użytkownika (testowy) i hasło (password) i włączasz opcje "połącz automatycznie".

 

Co do arivy to ja mam patchowany firmware by dvbxtreme i nie wiem czy w oryginalnym też sa podane opcje.

 

Edit: Do patchowanej arivy można również dostać się poprzez "Ariva Online Configurator" - wpisując w przeglądarce adres tunera.

Potem wybierasz: Module - CCCam Client - wpisujesz w/w parametry i wybierasz AutoConnect - to najwygodniejsza metoda  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...