Skocz do zawartości

Phoenix-Oscam - nie działa


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

przesiadłem się dziś z niespełnia 2 letniej Graterlii na najnowszą wersję i w zasadzie mam spory problem z czytnikiem phoenix na usb

wcześniej działał bez zarzutu a teraz nie mam dostępu do /dev/ttyUSB0 z poziomu oscama

 

 
2015/09/03 01:15:14 4D2BDC4D r   (reader) USB [mouse] ERROR: Opening device /dev/ttyUSB0 (errno=19 No such device)
2015/09/03 01:15:14 4D2BDC4D r   (reader) USB [mouse] Cannot open device: /dev/ttyUSB0

 

zainstalowałem system, doinstalowałem co mogłem odnośnie USB w GOS Mgr i jak skanuję lsusb to widzi chip FTDI

widzi również plik /dev/ttyUSB0

zainstalowałem wersję oscam full, wykonałem reset

GraterliaOS:~# lsusb
Bus 002 Device 002: ID 0403:6001 Future Technology Devices International, Ltd FT232 USB-Serial (UART) IC
Bus 002 Device 001: ID 1d6b:0001 Linux Foundation 1.1 root hub
Bus 001 Device 001: ID 1d6b:0002 Linux Foundation 2.0 root hub
GraterliaOS:~# ls -al /dev/ttyU*
crw-rw-rw-    1 root     root      188,   0 Jan  1  2000 /dev/ttyUSB0
crw-rw-rw-    1 root     root      188,   1 Jan  1  2000 /dev/ttyUSB1

 

pomoże ktoś w ustaleniu przyczyny?

z góry dziękuję i pozdrawiam,

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, odświeże delikatnie temat zapytując ,czy do phoenixa ftdi oprócz powyżej wspomnianego kernela, należy doinstalować libusb? Do czego służy libusb?

Zainstalowałem sam kernel ftdi, phoenix działa, ale ma problemy ze wstaniem po restarcie oscama.

 

Nie trzeba. Jeśli są problemy z wstawaniem po restarcie, to trzeba przyjrzeć się parametrom, czy są ustawione prawidłowo, czy taktowanie jest właściwe. W normalnych warunkach phoenix chodzi absolutnie bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...