Skocz do zawartości

Streaming na różnych platformach - problem


Gość jakobe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Od pewnego czasu mam problem ze stream'em poprzez sieć.

Problem wygląda następująco:

program dreamdroid na androidzie działa wyśmienicie - stream działa praktycznie na wszystkich kanałach.

niestety już pod windows'em program dreamstream (oczywiście poprawnie skonfigurowany) wyrzuca błąd http500.

natomiast program kodi(XBMC) w ogóle nie łączy się z boxem (niezależnie czy zainstalowany na androidzie czy na windzie).

Dodam tylko że problem pojawił się niedawno... tzn. po wprowadzeniu bodajże kwietniowej aktualizacji Graterlia os.

 

Jeśli ktoś zna powód i wie jak go rozwiązać będę bardzo wdzięczny na informacje :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź 1: Jeżeli w dreamdroidzie działa, to znaczy, że sygnał jest strumieniowany poprawnie i problemem nie jest GOS a klient.

 

Odpowiedź 2: Jeżeli od kwietnia, to była zdaje się aktualizacja OpenWebif w tym okresie. Zerknij w ustawienia OpenWebif z pilota i porównaj z tymi w kodi czy innym dreamstrem ... żadnego z nich nie używałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok w takim układzie wygląda na problem po stronie moich ustawień openwebif.

Czy ktoś komu stream działa poprawnie może spisać z góry na dol co i jak ma poustawiane? Tak czy owak dziwne że na androidzie u mnie działa a pod windowsem nie... Co więcej, zainstalowałem coś w stylu emulatora androida na windzie, zainstalowałem dreamdroida i też działa poprawnie.

Dziękuję za zawężenie obszaru poszukiwań ;)

serwus

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

U mnie podobnie, dawno nie robiłem aktualizacji pakietów, teraz gdy zrobiłem nie działa ani na dreamdroid + vlc na androidzie, ani na vlc na windows, ani vlc iOS.

Działa program DreamStream, który przez ten wątek odkryłem.

z logów z vlc na windows:

ts error: libdvbpsi (PMT decoder): 'program_number' don't match

 

zrobiłem reinstall w repo nic to nie dało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...