Skocz do zawartości

Jak "wydłużyć" obrazek-tło HD.png (do modyfikacji skórki)?


Gość s6s

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taką zmodyfikowaną przez siebie skórkę (potem podzielę się) ale zrobioną pod rozdzielczość 1280x720.

Po zmianie odpowiedniego wpisu w skin.xml na 1920x1080 w mym ESI skórka teraz wygląda teraz tak, że pośrodku ekranu pomniejszone okienka zachowują się tak jak poprzednio - czyli jedyna zmiana to przeskalowanie...

 

Więc po porzyjrzeniu się temu widzę, że to całkiem  interesujące a jeszcze bardziej jakby poeksperymentować z nowymi rozmiarami i położeniem owych pomnijeszonych okienek (co w poprzedniej rozdzielczości zajmowały dokładnie cały ekran).

Postepując tak mam teraz np. GraphicalEPG rozciągnięty na całą szerokość ekranu (1920) przy rozmarze dół-góra (na osi Y) nadal 720 - wydaje się to sensowne bo skala czasu wydłużyła się coby można widzieć więcej pozycji "w przód" naraz...

 

Jednak mam problem z InfoBar. Chcąc go wydłużyć z 1280 do 1380 niestety spostrzegam, że pasek tła InfoBar'a ma arbitrarnie skrojony rozmiar 1280x220.

Chcę go wydłużyć do 1380pikseli m.in. programem IrfanView albo linuksowym xv - ale po tych próbach  otrzymuję brazki które nie mają tej charakterystycznej przezroczystości u góry, albo posiadają inne zniekształcenia. Ponadto wynikowe pliki mają kilka razy wieksze rozmiary.

 

Plik z obrazkiem załączam poniże.

Proszę powiedzcie JAK go wydłużyć z rozmiaru  1280x220 do rozmiarów  1380x220 albo więcej, np.  1680x220? (Pewnie jako zbyt długi i tak pokaże tylko tyle swej rozciągłości na ile wyspecyfikuje parametr size=... w pliku skin.xml?)

 

Jakiego programu użyć do zmiany rozmiarów png, IrfanView może może wykonać to zadanie przy odpowiednich opcjach (bo jest tam ich nieco)?

hd.thumb.png.ca550137077528027124afe284c7a998.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakich opcji w takim razie użyć? Ponieważ  moim przypadku robię tak (po otwarciu pliku):

 

a) Image->Resize/Resample(Ctrl+R) i tam następujące opcje:

  - Resize (faster, lower quality) [Wypróbowane także "Resample (better quality), use filter: Lanczos (slowest) ale wtedy dostaję info na status ba: r"1380 x 220 x 24 BPP" zamiast 8 BPP jak dla pliku oryginalnego]

  - WYŁĄCZONE: Apply sharpen after Resample

 

potem:

b) File->Save as,

a tam opcje:

  - typ pliku: PNG

  - PNG: Compression level: 6

  - Save Transparent color

  - Save Transparency as Alpha channel

  - WYŁACZONE: Use main window color for transparency

 

(co te opcje w ogóle oznaczają?) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie wystarczy resize, ale jak chcesz resample to potem zmniejszasz do 8bpp przez decrease color depth.

opis opcj zapisu pliku png chyba jest jasny. Nie za bardzo wiem, czego tu nie rozumesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...