Skocz do zawartości

ESI88 + DVB-T stick i niestabilna praca


Gość Lukalago

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lukalago

Witam

Od jakiegoś czasu zaobserwowałem problem z donglem DVB-T AS102.

Wygląda to tak: Przełączam na kanał naziemny, po ok 5 sek. obraz się zatrzymuje (dźwięk też zanika). Pomaga przełączenie kanału, ale znowu to samo.

Jeżeli zrobię restart tunka (zasilanie off/on) to znowu pracuje poprawnie przez kilka godzin po czym problem powraca.  :(

 

 

Wcześniej miałem nBox-a na tym samym donglu (soft był freebox-a) i dvb-t działało bez zastrzeżeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedmy, że raz zaobserwowałem to co opisujesz. Jakieś 3 miesiące temu, może jeszcze trochę dawniej. Na 5800SX. I więcej nie wróciło.

 

Obecnie mam dongla i przy ESI i przy 5800 i nic się nie dzieje.

 

Jeżeli problem jest powtarzalny, to zainstaluj oscama z webif i zobacz, czy tam coś się nie dzieje w takiej sytuacji. I włącz DEBUG i zajrzyj do opli.log, ewentualnie podrzuć, może coś tam będzie można przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukalago

Próbowałem jeszcze z poziomu tunera wyszukać kanały naziemne, niestety tunek nie jest w stanie wyszukać żadnego kanału (automatyczne szukanie). Natomiast jak wrzucę swoją listę gdzie mam już zapisane kanały naziemne to wszystko działa bez zająknięcia, jednak z problemem w/opisanym.

opli.log

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukalago

Sygnał jest ok, każdy inny tuner znajduje wszystkie muxy bez problemu, siła i jakość na 100%

 

W ESI-88 po restarcie też wszystko działa, ale do czasu, obraz się zatrzymuje lub ginie i po kilkunastu sekundach wyskakuje komunikat o przekroczonym czasie czytania PAT etc.

Natomiast w pasku na dole, sygnał nadal jest pokazywany.

 

Oscam z/bez webif nie rozwiązuje problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) i po kilkunastu sekundach wyskakuje komunikat o przekroczonym czasie czytania PAT etc. (...)

 

Brak danych na transponderze! (Przekroczony czas czytania PAT) ??

 

Tak? Komunikat znajomy, ale niestety nie wiem co właściwie znaczy :(

 

Log, który załączyłeś zawiera już wpisy po wspomnianym błędzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lukalago
Log, który załączyłeś zawiera już wpisy po wspomnianym błędzie?

 

 

Tak

 

Wgrałem na chwilę soft od freeboxa v8.6 - zobaczymy co się będzie działo

 

p.s

Masz może samą binarkę oscama bez webif, ta która jest w najnowszej graterli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Log, który załączyłeś zawiera już wpisy po wspomnianym błędzie?

Tak

 

To wydaje się, że powinna być tam wzmianka o błędzie PAT, a nie potrafię znaleźć :(

 

p.s

Masz może samą binarkę oscama bez webif, ta która jest w najnowszej graterli ?

 

http://graterlia.xunil.pl/oscams/oscam_1.20-r10663_sh4.ipk

http://graterlia.xunil.pl/repodata/release/sh4/oscam_1.20-r10572_sh4.ipk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pracuje normalnie ... ale w sumie innej konfiguracji prawie nie używałem. Jedyny praktyczny problem jest taki, że opcji "restart systemu" nie ma co używać. Trzeba dać wyłączenie albo halt z konsoli i wyłączyć zasilanie a potem wszystko załączyć. Inaczej nie widzi dongla po starcie. Można to robić jakoś inaczej, ale ogólnie idzie o to, żeby dongiel miał restart zasilania przy restarcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...