Jump to content

lotrabbartol

Members
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Dzięki za błyskawiczną odpowiedź 🙂
 2. lotrabbartol

  hdparm

  Od jakiegoś czasu mam GOS i dopiero dzisiaj zauważyłem że nie usypia mi dysku w VU+solo2. System jest aktualny, pakiety też. Zainstalowane hdparm i sdparm. Uruchomione z "palca" hdparm działa i usypia dysk, problem w tym że po zaniku zasilania hdparm nie usypia dysku. W NBOX wiem że plik konfiguracyjny hdparm jest w /etc/sysconfig/hdparm.conf i skrypt do uruchomienia /etc/init.d/ghdparm. Proszę o podpowiedź co zrobić aby hdparm usypiał dysk po reboocie?
 3. dla testu do fstab dodałem wpis: //192.168.1.1/sieciowy /media/net/sieciowy cifs user=guest,password= 0 0 i niestety nie działa, oczywiście /media/net/sieciowy utworzyłem wcześniej: poleceniem mkdir /media/net/sieciowy A może powinienem montować w/w zasób z innymi parametrami? A może gos-automount jest jest uruchamiany zbyt wcześnie w /etc/rc.d i dlatego nie podłącza zasobów z automatu, a "z palca" robi to bez problemu?
 4. Od niedawna bawię się GOS, uczę się tego sytemu, ale teraz mam problem z gos-automount, a dokładniej: całość sknfigurowana w pliku /etc/automount.conf działa poprawnie "z palca". Uruchamiając z konsoli /etc/init.d/gos-automount start wszystkie wpisane zasoby sieciowe montowane są poprawnie, natomiast po reboot-ie nie są montowane z automatu. Widać linki symboliczne w /etc/rc3.d/S79gos-automount i /etc/rc5.d/S79gos-automount. Co mogę mieć nie tak, gdzie popełniam błąd?
 5. n2n działa aż miło 🙂 a jeśli chodzi o skin to już wszystko jasne, moje niedopatrzenie, temat do zamknięcia. Dziękuje
 6. tak GraterliaOS:/# opkg install n2n-edge Installing n2n-edge (2.4.0) on root. Downloading http://repository.graterlia.tv/mips32el/n2n-edge_2.4.0-3_mips32el.ipk. Removing any system startup links for n2n-edge ... Configuring n2n-edge. Adding system startup for /etc/init.d/n2n-edge. Warning: n2n-edge not configured, edit config file in /etc/default/n2n-edge.
 7. Witam, to mój pierwszy post na tym forum. Mam dwa dekodery VUsolo2 i nbox-a. Na nbox dotychczas miałem OpenPLI, ale postanowiłem zmienić na GOS. Jestem bardzo zadowolony z GOS, a szczególnie z minimalizmu i możliwości dodania pakietów wg. własnych potrzeb, w moim przypadku szczególni zależało mi na n2n-edge. Obecnie GOS zainstalowałem również na VUsolo2, ale brakuje mi skina takiego jaki jest default-owy w nbox (jest genialny w swojej prostocie). Pod jaką nazwą szukać tego skinu z nbox? Druga sprawa z jaką mam problem na VUsolo2 to n2n-edge, a mianowicie: - skonfigurowałem plik /etc/default/n2n-edge tak jak w przypadku nbox - próba uruchomienia /etc/init.d/n2n-edge start daje efekt: Starting n2n-edge start-stop-daemon: unable to start /usr/sbin/edge (Exec format error) Proszę o podpowiedź jak uruchomić n2n na VUsolo2, oraz proszę mnie poratować skinem z nbox
×
×
 • Create New...