Skocz do zawartości

Doradzicie co kupić aby nie zwariować? (2xDVBS2, HDD, CI+) do 600zł


________

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam info na temat Zgemmy i nic, zero konkretów... no to szukam info na temat Octagona i to samo. Firmy kszaaki. Obecnie mam Humaxa iCord Neo, lekko nerwowo mnie wykańcza. Potrzebuję czegoś taniego pod moduł NC+na kartę, czegoś co sprawnie nagrywa z obu głowic DVBS2 i czegoś w co można wcisnąc dysk twardy.  Jest tego tak dużo że nie potrafię się zdecydować. Moja obecna zabawka jest brandowana i szykowana pod platformę HD+ (Niemcy) ale ma kieszeń na CI+ i NC+ w tym hula aż miło, ma też dysk 500GB który nawet nawet pojemny (niby) no i są dwie głowice a sam dekoder potrafi nagrywać do 5 audycji jednocześnie z jednej głowicy gdy audycje nadawane sa z tego samego transpondera, bajka. Niestety, pierwsze 100 kanałów przypisane na stałe pod HD+ więc nieedytowalne, brak polskiego menu i brak możliwości wgrania (dekoder tylko na rynki DE/AT/TUR) no i fonia audio ograniczona do trzech możliwości: Deutsch, Turkish, English zatem... czasami na różnych kanałach nie ma polskiej fonii bo na trzech dostępnych nadawane są realne języki czyli mam angola, niemca i turka a polaka już nie (np. AMC lub FOX itp.). Z deka mnie to irytuje.

Na forum przybyłem bo ... może znają się tu lepiej jak w innych miejscach, byłoby miło bo ja nie łapany od razu więc lubię pogadać o konkretach. Nie potrzebuję bajerów, WIFI, internetów, sretów, smartów i innych - ma by c pełne EPG po Polsku, dysk najlepiej w środku (2TB minimo) oraz dwie głowice a nawet i trzy czy cztery. Musi hulac moduł CI+ bez 4K i bajerów pod 4K bo 4K w Polsce ruszy pełną parą dopiero w 2040roku zatem na bank wymienię dekoder już na jakiś nowszy :))))

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu zweryfikowałbym kwotę jaką chcesz wydać przy takich wymaganiach.
Gdyby jeszcze nie moduł CI+ to można by dyskutować. Przy konieczności współpracy z modułem CI+ zaczyna się zabawa.
Enigma2 i CI+ to tak średnio i jak da się coś z tym zrobić (a da się) to nie za 600zł
Jak mówimy/piszemy o innych dekoderach (nie E2) to coś się znajdzie ale funkcjonalnie będzie to masakra nie do używania.

Naprawdę trudno będzie coś doradzić w tej kwocie.
Przy kwocie ~1100zł można rozważyć Vu+ Uno 4K SE (koniecznie SE).
Są wersje softu (tutaj nie GOS), które działają ze specjalnymi dodatkami dla CI+
Ponadto masz głowicę FBC więc masz jakbyś miał 8 głowic. Gniazdo dysku 2,5" (do 4TB osobiście testowałem - jest OK).
W przypadku mojej wersji softu (GOS) stabilność to skała. Ostatni restart miałem ponad 250 dni temu.
Ja osobiście używam kart PrePaid od NC+ (SmartHD+). Mi wystarcza, telewizjomaniakiem nie jestem a jest tam kilka kanałów wartych uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem wprost że w moim wieku, z moim zdrowiem i trójką dzieciaków (dorosłych) które ssają z bankomatu równiuteńko + brak pracy (kalectwo) pozwolić sobie na dekoderek za 1000-1200-1400zł graniczy z cudem. Już kwota 600zł robi spory pierdolnikus w domowym pseudo budżecie, więc śnić sobie mogę o takim sprzęcie. Moduł CI+ wybrałem bo też nie jestem telewizoro-maniakiem i oferta na kartę w NC+ spokojnie wystarcza, zwłaszcza że gdy popatrzy się na okres promocyjny na nowej karcie (1 miesiąc pełen pakiet) to i tak myślący człowiek dostrzega że za powtórki nie warto płacić. Co do dekodera to jest mi wszystko jedno na jakim systemie będzie. Nie chcę w tym ani internetu, wifi, bajerów, netflixów, po prostu nic nie chcę. Chcę aby nagrywał jak największą ilość programów na dysk, programów których na mocy nie jestem oglądać. Chodzi o reklamy, gdy coś nagrywam a potem oglądam to ten marketingowy spam przewijam i dzięki temu nie wypindoliłem jeszcze telewizora za okno, naprawdę. Miałem zmiankę dekodera ostatnio i przez 11 dni byłem bez nagrywarki, przez 11 dni praktycznie nie włączałem telewizora bo nie da się niczego oglądać z tymi reklamami. Po prostu szlag mnie trafia dlatego na szybkiego kupiłem na allegro Humaxa iCord Neo. Myślałem że coś z tego będzie no i niby jest ok, niby działa ale obsługa jest katastrofalna. Humax ten był sprzedawany tylko w trzech krajach, Niemcy, Austria, Turcja. Ma w MENU na podnośnych fonii tylko trzy języki, właśnie pod te kraje i teraz, gdy np, stacja AMC coś nadaje to nadaje po angielsku bo na trzech dostępnych w dekoderze podnośnych nie ma polskiego języka. Na szczęście za 2 tygodnie pakiet FULL się skończy i wyłączą AMC, martwi mnie tylko czy kiedyś nie zniknie fonia na innych kanałach. Na podnośnej ANGIELSKI mam język oryginalny czyli Angielski a na podnośnej NIEMIECKI nadają stacje w języku polskim, tylko tak da się to ustawić ale w przypadku AMC na podnośnej ANGIELSKI jest język angielski, na podnośnej NIEMIECKI jest niemiecki a na TURECKIEJ turecki więc polskiego nie ma :))  To jedyna stacja która robi taki numer + od czasu do czasu FOX COMEDY.

Druga sprawa to współpraca z modułem, no niby działa ale zbyt często pokazuje mi już TEN KANAŁ JEST KODOWANY czyli muszę wyjąć moduł i ponownie włożyć, dopiero odpala. Stało się to już dwa razy gdy dekoder był uśpiony na noc więc... tak naprawdę gwarancji na nagrywanie nocą nie ma bo nigdy nie wiadomo czy moduł przestanie działać w nocy. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Moduł działa niby prawidłowo ale bez powodu jakby był gubiony, zapominany przez dekoderek.  Ostatnia już rzecz to strefa czasowa. Ten dekoder nie ma w menu opcji ustawiania TIME-ZONE. Pierwsze dwa dni użytkowania to myślałem że wywyalę to do śmietnika, czas przesunięty o minus 2 godziny i całe EPG rozjechane. Resety dekodera nie pomagały i dzieje się tak cały czas gdy dekoder zostanie zresetowany do ustawień fabrycznych bez obecności modułu od NC+. Od razu z Hotbirda ustawia czas o minus dwie godziny. Śmieszne jest to że gdy dekoder wyłączę z pilota to na zegarku pokazuje wtedy prawdidłową godzinę a gdy włączę go to jest nazad minus 2. Dopiero reset do fabrycznych z obecnością modulu ustawił prawidłowy czas i na razie jest ok.

Co do nagrywania to jest rewelacyjny. Widzi dyski 2TB bez problemu. Robi sobie trzy partycje EXT4 i nagrywa. Niestety stacje kodowane nagrywa do pilików nazwa.lsa i nie ma możliwości oglądania na PC a niekodowane nagrywa do słynnego .TS. Na dodatek dekoder robi numer bo gdy nagram coś np. z płatnego CANAL+ i chcę to oglądać a wyjme moduł to załąca sie tryb "zapomnij", audycja na dysku jest także kodowana i nie ma możliwości oglądania bez karty. Jeszcze nie wiem jak zachowa się nagranie gdy np. CANAL+ zostanie po promocji wyłączony :)) serio, dowiem się za 2 tygodnie.

Nagrywanie działa jednak super i jest całkiem czymś innym jak znam z dekoderów od NC+ np. NBOX BZZB. Ten Humax jest na mocy nagrywać do 6 audycji z jednego transpondera jednocześnie na 1 głowicy. Jak on to robi to nie mam pojęcia, naprawdę tak jest. Wczoraj zaznaczyłem aż 6 audycji do nagrania w tym samym czasie i poinformował mnie tylko o tym że będę musiał wyłączyć dekoder podczas nagrywania. I tak się też stało. Dwie minuty przed godz. 22 wyświetlił komunikat: JEST ZAPLANOWANYCH WIELE NAGRAŃ, ABY NAGRYWAĆ WYŁĄCZ DEKODER LUB PRZEŁĄCZ SIĘ NA NAGRYWANĄ STACJĘ. Jest to normalny objaw bo miał zaprogramowane kilka nagrań z pakietu C+ i kilka spoza. Wyłączyłem dekoder, dzisiaj rano włączam i wszystko ślicznie nagrane. O to mi właśnie chodzi ale... wspomniałeś coś kolego o innym rodzaju głowicy. Może faktycznie pora pomyśleć nad droższym sprzętem? Muszę trochę poczytać o nowościach, ja nadal żyję dekoderami NBOX BZZB i PACE PVR. Niestety, te 500GB to za mało dla mnie, bardzo za mało. 1TB to bezwzględne minimum a najlepiej 2TB. Na dysku 2TB w obecnym Humaxie spokojnie wcisnę około 360 godzin nagrań w FULL HD lub około 950 godzin w SD. Stacji SD jest już mało więc skupiam uwagę jedynie na HD ale... tutaj nie ma problemu z podpięciem dysku 2.5" przez USB. Bez problemu widzi przez USB dyski 2TB więc dekoder może działać na 2 dyskach jednocześnie, jeden w środku, drugi gdzieś z tyłu ukryty.

No cóż, pozostaje mi czytać i się zapoznawać ze sprzętem a zwłaszcza z głowicą FBC. Kiedyś, widziałem na rynku jakiegoś Golden Interstara który miał możliwość dokłądania głowic DVBS2 i mógł ich mieć nawet 8 tyle że ta zabawka kosztowała kilka lat temu ponad 2500zł. To byłoby to, szukałem używanego przez jakiś czas i nigdy nie znalazłem bo nie był na rynek polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podanej kwocie +/-  ,Sprawdź Tuner ZGEMMA H7S 4K:

Dane techniczne:
System Operacyjny Linux-Enigma2
Menu w języku Polskim
Procesor BROADCOM BCM7251S Dual Core 1700Mhz 12K DMIPS
4GB EMMC NAND Flash
1GB DDR3 pamięci RAM
2x Tuner DVB-S2/S2X
1x Tuner DVB-T2/C
1 x Czytnik Kart
1 x Czytnik Moduł
1 x USB 3.0
2 x USB 2.0
Obsługa rozdzielczości 4K- 2160p
MPEG-2 / H.264 and H.265 Hardware Decoding
HD HEVC / H.265 2160p60 Main-10 multi-format decoder
1 Gbit Ethernet Interface
4 pozycyjny wyświetlacz
Możliwość zamontowania wewnątrz dysku twardego 2.5"
SPDIF for digital bit stream out(optical)
Timeshift
Electronic TV programmes EPG
OSD into many languages and graphics (Skins)
Webinterface, WEB Remotcontrol
DISEqC 1.0, 1.1, 1.2, 1.3 22Khz and USAL's

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odkryłem niespodziankę na dekoderze iCord Neo od Humaxa. Po wyjęciu karty z modułu nie mogę oglądać nagranych audycji. Po wyjęciu modułu też nie. Ten dekoder nagrywa kodowane, nawet po podłączeniu dysku do PC filmy są zakodowane. Dobre.

Rozumiem że każdy dekoder tak działa, tak?

Ciekawe co się stanie gdy wyłączą mi Canal+, czy wtedy nagrane audycje będą odtwarzane czy zakodowane...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć

Czy na Zgemma H7S V.2 4K da się uruchomić Graterlia która jest dostępna do pobrania?

Czy da się uruchomić moduł CAM na Graterlia?

Producent opisuje to tak "Pod obudową znajduje się ekstremalnie mocny 2-rdzeniowy procesor ARM Brahma 15 o częstotliwości 1700Mhz 12K DMIPS na chipsecie BCM7251S 1GB DDR3 pamięci RAM /4GB EMMC pamięci FLASH."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...