Skocz do zawartości

Konwerter SCR, czy jest obsługiwany przez nbox?


Gość gregoryfx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy nasze tunery z nowym oprogramowaniem Graterlia, obsługuje konwerter SCR? Mam jeden przewód a dwa tunery nbox, gdzie trzeba było by aż 4 oddzielnych przewodów.

Konwerter SCR, był by świetnym rozwiązaniem i ogromnym ułatwieniem.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Ja mam tuner BSLA, ale jak teraz sprawdzić czy mam głowice BZZB? Choć szczerze powiem że nie sądzę abym miał takie głowice.

Nie no trochę samodzielności nawet w FAQ można znaleźć takie informacje http://openpli.xunil.pl/index.php/FAQ_-_Strona_2/#mozTocId931078. A sprawdzić można w menu dekodera (pilot nie gryzie), ewentualnie Open Webif zakładka informacje "O odbiorniku".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc.

 

Niestety, czeka mnie wiercenie i prowadzenia minimum 2 przewodów. Głowica STB0899 :(

Jaki polecacie konwerter podwójny?

 

polecam wątek o pixelowaniu kanałów HD, http://forum.xunil.pl/index.php?topic=3246.0

tam masz zarówno informację zarówno o polecanych konwerterach, jak i kablach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje :)

 

W takiej sytuacji w dwóch tunerach musiał bym wymienić głowicę, jest to koszt dla dwóch tunerów ok. 170 zł, nie wiem czy to jest wartę... Dwa tunery muszą obsługiwać konwertery Unicable?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za informacje :)

 

W takiej sytuacji w dwóch tunerach musiał bym wymienić głowicę, jest to koszt dla dwóch tunerów ok. 170 zł, nie wiem czy to jest wartę... Dwa tunery muszą obsługiwać konwertery Unicable?

 

konwertery unicable mają jedno (co najmniej? chyba widziałem takie, co miały więcej) wyjście "zwykłe" i jedno wyjście unicable,

jeśli chcesz mieć na obu wykorzystane dwie głowice, to wymieniasz w obu (i jeszcze masz "zwykłe" wyjście na trzeci jednogłowicowy)

jeśli starczy na jednym dwie głowice, na drugim jedna, wymieniasz w jednym i korzystasz z "zwykłego" wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli wymienię głowice tylko w jednym tunerze, to i tak będę musiał podciągnąć dodatkowy kabel od głowicy, aby podłączyć jeden tuner w zwykłej wersji?

 

owszem, w takim wypadku nie unikniesz tego, dokładniej pisząc:

1 kabel + wymiana głowic w dwóch odbiornikach = możliwość pracy 2 boxów dwugłowicowych, każdy obsługujący dwie głowice,

2 kable + wymiana głowic w dwóch odbiornikach = możliwość pracy  2 boxów dwugłowicowych, każdy obsługujący dwie głowice + kolejny mogący obsłużyć jedną głowicę,

2 kable + wymiana głowic w jednym odbiorniku = możliwość pracy  2 boxów dwugłowicowych, ale tylko jeden może obsłużyć dwie głowice.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...