Jump to content

MetrixHD

Recommended Posts

Guest krystiano

Witam. Czy była by mała modyfikacja możliwa ,odnośnie wyboru koloru wyświetlania co na danym kanale w chili obecnej "leci" , na liście kanałów. 

Nazwa kanału zlewa się z tytułem, jakby był inny kolor byłoby lepiej.

Zrobi się w tym tygodniu

Będzie extra. Dziękuję

Prośba do kolegi który ma wiedzę w robieniu skinów. Jak by była możliwość chętnie bym widział i napewno nie tylko ja, dodstkowy parametr oglądanego kanału w postaci SID.

Scalono wiadomość: [time]1475352620[/time]

ADB2850

Po ostatnim update przy wyborze "kolor wydarzeń w wyborze kanałów" na inny kolor jak domyślny, zanika mi panel z pogodą i temperaturą, przy pasku podstawowym info "Weather".

Kolor wydarzeń w wyborze kanałów mam ustawione na "Kobalt", który też nie jest wyświetlany. I oczywiście brak ikony z pogodą w podstawowym pasku.

<skin>
<!-- MetrixHD v2.5 by iMaxxx | optimized for openATV 4.0 -->
<!-- recommended to use with XPicons -->
<!-- You can modify and redistribute it as long as you keep this license and the original author for the skin and all of your modifications -->
<!-- Modified by TomTelos for Graterlia OS (ver.2016-09-05)-->
<output id="0">
	<resolution xres="1280" yres="720" bpp="32" />
</output>
<colors>
	<color name="layer-a-channelselection-foreground-ServiceDescription" value="#000050EF" />			<!-- MetrixColors - Foreground Service Description Channelselection layer a -->
<!-- color-default -->
<!-- infobar-weather -->
<screen name="InfoBar" backgroundColor="transparent" flags="wfNoBorder" position="0,0" size="1280,723" title="InfoBar">
	<panel name="INFOBARKEYSNONVISIBLE" />
	<panel name="INFOBARSTYLEMODERN" />
	<panel name="CLOCKWIDGET" />
	<panel name="INFOBARWEATHERWIDGET" />
	<panel name="CHANNELNAME" />
	<panel name="INFOBARSERVICEINFO" />
	<panel name="INFOBARRECORDSTATE" />
	<panel name="INFOBARRESOLUTION" />
	<panel name="INFOBARORBITALPOSITION" />
	<panel name="INFOBARSNR" />
	<panel name="INFOBARTUNERINFO-2" />
	<!--panel name="STBINFO" /-->
	<!--panel name="INFOBAREXTENDEDINFO" /-->
	<!-- <panel name="GRIDLINES" /> */ -->
</screen>
<!-- secondinfobar-ecm-stripe -->
<screen name="SecondInfoBar" backgroundColor="transparent" flags="wfNoBorder" position="0,0" size="1280,723" title="SecondInfoBar">
	<panel name="INFOBARKEYSNONVISIBLE" />
	<panel name="INFOBARSTYLEMODERN" />
	<panel name="CLOCKWIDGET" />
	<panel name="INFOBARWEATHERWIDGET" />
	<panel name="INFOBARSERVICEINFO" />
	<panel name="INFOBARRECORDSTATE" />
	<panel name="INFOBARRESOLUTION" />
	<panel name="INFOBARORBITALPOSITION" />
	<panel name="INFOBARSNR" />
	<panel name="INFOBARTUNERINFO-2" />
	<panel name="INFOBAREPGWIDGET" />
	<!--panel name="STBINFO" /-->
	<panel name="INFOBAREXTENDEDINFO-3" />
</screen>	
<!-- channelselection-default -->
<!-- epgselectionmulti-scroll -->
<screen name="EPGSelectionMulti" position="0,0" size="1280,720" title="EPG Selection" flags="wfNoBorder" backgroundColor="transparent">
	<panel name="EPGSELECTIONMULTI-2" />
</screen>
<!-- end -->
</skin>

• 3 months later...
  • 3 weeks later...

Co jest nie tak?

GraterliaOS:~# opkg install enigma2-skin-metrixhd-gos
Installing enigma2-skin-metrixhd-gos (2017.01.10) on root.
Downloading http://addons.graterlia.xunil.pl/release/sh4/enigma2-skin-metrixhd-gos_2017.01.10_sh4.ipk.
Installing fonts-opensansregular (0.2.0) on root.
Downloading http://addons.graterlia.xunil.pl/release/all/fonts-opensansregular_0.2.0_all.ipk.
Installing fonts-meteocons (0.2.0) on root.
Downloading http://addons.graterlia.xunil.pl/release/all/fonts-meteocons_0.2.0_all.ipk.
Installing fonts-droid (1.00.107) on root.
Downloading http://addons.graterlia.xunil.pl/release/all/fonts-droid_1.00.107_all.ipk.
Installing fonts-ralewaychannel (2.002.0) on root.
Downloading http://addons.graterlia.xunil.pl/release/all/fonts-ralewaychannel_2.002.0_all.ipk.
Installing fonts-ralewaylight (2.002.0) on root.
Downloading http://addons.graterlia.xunil.pl/release/all/fonts-ralewaylight_2.002.0_all.ipk.
Installing fonts-analog (1.00.0) on root.
Downloading http://addons.graterlia.xunil.pl/release/all/fonts-analog_1.00.0_all.ipk.
Installing fonts-digi (1.00.00) on root.
Downloading http://addons.graterlia.xunil.pl/release/all/fonts-digi_1.00.00_all.ipk.
Installing fonts-setrixhd (1.00.00) on root.
Downloading http://addons.graterlia.xunil.pl/release/all/fonts-setrixhd_1.00.00_all.ipk.
Configuring fonts-droid.
Configuring fonts-ralewaychannel.
Configuring fonts-opensansregular.
Configuring fonts-meteocons.
Configuring fonts-ralewaylight.
Configuring fonts-analog.
Configuring fonts-digi.
Configuring fonts-setrixhd.
Configuring enigma2-skin-metrixhd-gos.
Collected errors:
* parse_from_stream_nomalloc: Missing new line character at end of file!
* parse_from_stream_nomalloc: Missing new line character at end of file!
GraterliaOS:~# 

Pozdr,

Super, jest dobrze teraz.

Dzięki za poprawkę.

Pozdr,

Scalono wiadomość: [time]1486305334[/time]

Skórka jest mega. Brakuje mi jedynie obrazka w 'Menu' dla 'Zarządzanie oprogramowaniem' i 'Zadania planowe' oraz 'IPTV Player' oraz innych opcji głębiej w nbox.

Da się coś z tym zrobić? gdzie podstawić obrazki i jakie parametry ich mają być?

Pozdr,

• 3 weeks later...

witam.

czy jest gdzieś w opcjach albo możne uda się jakoś dodać możliwość wyświetlania picony w momencie przełączania kanału tzn jak wciśnie się liczbę na pilocie to na ekranie widać nr kanału i picona która wybraliśmy

• 1 month later...
Guest darekmer

Tuner?

Platforma?

Wersja HD czy FHD?

Sorki zapomniałem NBOX BZZB SH4

wersja HD FHD u mnie nie działa, sprawdzałem, po wybraniu FHD i po restarcie wstaje na domyślnej i wpis do settings o domyślnej skórce znika

wersja HD

Zerknę w wolnej chwili.

FHD u mnie nie działa, sprawdzałem, po wybraniu FHD i po restarcie wstaje na domyślnej i wpis do settings o domyślnej skórce znika

To nie błąd, to celowe zagranie. nBOX nie radzi sobie ze skinami FHD.

Guest darekmer

wersja HD

Zerknę w wolnej chwili.

FHD u mnie nie działa, sprawdzałem, po wybraniu FHD i po restarcie wstaje na domyślnej i wpis do settings o domyślnej skórce znika

To nie błąd, to celowe zagranie. nBOX nie radzi sobie ze skinami FHD.

To wiesz też że wersja FHD nawet jakby działała to ma 8.2 MB a nie jak HD 1.6 MB >> to której byś używał ?

Jeśli chodzi o "celowe zagranie" to bardzo nieładnie z twojej strony. ;)

Celowe zagranie to z mojej strony.

Jak tego nie będzie i wybierzesz skórkę to będzie śliczny CRASH a 99% ludzi nie poradzi sobie inaczej jak wgranie od nowa wszystkiego.

• 2 weeks later...
Guest darekmer

Widzę że na support nie ma co liczyć, znalazłem sam rozwiązanie :

ten kod trzeba wkleić do skin.xml :

<screen name="GraphMultiEPGList" position="0,0" size="1280,720" title="Electronic Program Guide" flags="wfNoBorder" backgroundColor="transparent">
<ePixmap position="41,22" zPosition="-10" size="1205,652" pixmap="MetrixHD/back.png" borderWidth="1" borderColor="metrixDeepGrey" transparent="0" />    
<eLabel text="Electronic Program Guide" position="70,37" size="800,50" font="SetrixHD;35" backgroundColor="layer-a-background" foregroundColor="layer-a-title-foreground" transparent="1" />
    <widget name="timeline_text" position="70,90" size="1160,25" selectionDisabled="1" backgroundColor="Background" transparent="1" />
    <eLabel position="70,120" size="1160,2" backgroundColor="layer-a-accent1" />
    <widget name="list" position="70,130" size="1160,495" itemHeight="60" EntryBorderColor="Foreground" EntryBackgroundColor="Background" EntryBackgroundColorSelected="layer-a-accent1" scrollbarMode="showOnDemand" transparent="1" />
    <widget name="timeline_now" position="0,130" zPosition="2" size="10,635" pixmap="MetrixHD/epg/timeline-now.png" transparent="1" alphatest="blend" />
	<panel name="template1_1layer" />
	<panel name="rgyb-buttons_template1" />
	<panel name="rgy_-keys_template1" />
	<widget name="key_blue" position="619,638" size="220,30" noWrap="1" zPosition="1" valign="center" font="global_button; 20" halign="left" backgroundColor="layer-a-background" foregroundColor="layer-a-button-foreground" transparent="1" />
	<ePixmap position="1045,635" size="81,40" zPosition="10" pixmap="MetrixHD/buttons/key_info.png" transparent="1" alphatest="on" />
	<ePixmap position="1140,635" size="81,40" zPosition="10" pixmap="MetrixHD/buttons/key_menu.png" transparent="1" alphatest="on" />
  </screen>	

Widzę że na support nie ma co liczyć

Ale do kogo masz pretensje? Nie wiem w co w łapy już włożyć, skórki, wtyczki, enigma2.

Wybacz ale nie mam dziesięć rąk. Po prostu teraz są ważniejsze rzeczy od skórki metrixhd. A ona nie ma priorytetu wysokiego.

Guest darekmer

Nooo dobrze, może się pomyliłem. W nagrodę jeszcze jeden screen  :

<screen name="About" position="0,0" size="1280,720" title="About" flags="wfNoBorder" backgroundColor="transparent">
<panel name="template1_2layer" />
<widget source="Title" render="Label" position="70,47" foregroundColor="layer-a-title-foreground" size="525,50" font="global_title; 35" backgroundColor="layer-a-background" transparent="1" />
<ePixmap pixmap="MetrixHD/icons/info.png" position="890,175" size="256,256" zPosition="2" transparent="1" alphatest="blend" />
<widget name="AboutScrollLabel" position="70,154" size="700,470" transparent="0" zPosition="1" itemHeight="30" font="screen_text; 20" scrollbarMode="showOnDemand" />
	<panel name="rgyb-buttons_template1" />
	<panel name="rgy_-keys_template1" />
	<widget name="key_blue" position="619,638" size="220,30" noWrap="1" zPosition="1" valign="center" font="global_button; 20" halign="left" backgroundColor="layer-a-background" foregroundColor="layer-a-button-foreground" transparent="1" />
	<ePixmap position="1140,635" size="81,40" zPosition="10" pixmap="MetrixHD/buttons/key_menu.png" transparent="1" alphatest="on" />

Jeszcze są błędy ale nie chce mi się już szukać.

Oba screeny pewnie ktoś jeszcze poprawi... jak poprawi niech wrzuci .

• 3 months later...
Guest remedu

Witam

Dekoder VU+ Zero. Skórka piękna, ale po jej zainstalowaniu nie mam żadnego narzędzia do jej konfiguracji. Coś powinienem doinstalować? Oryginalnie na OpenATV przy Info w górnym lewym rogu jest podgląd pogody. Domyślnie na VU+ Zero/Graterlia tego nie ma. Który plugin doinstalować?

Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

• 1 month later...

Cześć,

Jeśli jest jakiś zbiór lektury wprowadzającej, to z chęcią pomógłbym w rozwoju i implementacji tej skórki.

Jeśli nie, to proszę tylko o szybką informację, czy główna metoda wprowadzania zmian to modyfikacja skin.xml'a?

Kwestia gustu, jest jednak dla mnie ładniejsza od InfinityHD :)

Pozdrówka!

• 1 month later...
  • 8 months later...